Promyk Nadziei” w FAMILIADZIE

W niedzielę 7 października 2012 w TVP 2 został wyemitowany specjalny odcinek „Familiady” z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”.

Jakiś czas temu Stowarzyszenie wystosowało pismo do dyrektora TVP 2, w którym została opisana nasza działalność  z prośbą o wsparcie finansowe.

Nasze pismo nie pozostało bez odpowiedzi. TVP 2 zaprosiło delegację z „Promyka” na nagranie specjalnego odcinka „Familiady”, które miało miejsce 11 września 2012r. Nagranie trwało 5 godzin i było bardzo dużym przeżyciem dla podopiecznych Stowarzyszenia. Dzieci po raz pierwszy miały możliwość zobaczenia na własne oczy, jak wygląda praca w studio nagraniowym. Pomimo zmęczenia po trwającym wiele godzin nagraniu dzieci były szczęśliwe, że mogą brać udział w takim przedsięwzięciu.

O pieniądze dla „Promyka Nadziei” walczyły drużyny złożone z prezenterek i prezenterów prowadzących audycję ” Pytanie na śniadanie”.

W drużynie prezenterek wystąpiły: Anna Popek, Marzena Rogalska, Urszula Chincz, Paulina Drażba i Marzena Sienkiewicz. W skład zespołu prezenterów weszli: Michał Olszański, Łukasz Nowicki, Tomasz Kammel, Mateusz Szymkowiak i Robert Sowa. Prezenterzy okazali bardzo dużo serca w stosunku do naszych podopiecznych, a przez cały czas trwania nagrań utrzymywali miłą atmosferę w studio.

Obie drużyny w finale „Familiady” zdobyły ponad 200 punktów, dzięki czemu uzyskali sumę 16 tysięcy 20 złotych. Czek na tą sumę został  przekazany obecnej z podopiecznymi w studio Prezes Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” – Elżbiecie Granatowskiej.

Pieniądze z wygranej zostaną przekazane na finansowanie działalności placówki, między innymi na utrzymanie tych form rehabilitacji,  które Stowarzyszenie prowadzi już od 12 lat i na dowozy podopiecznych na zajęcia, które jak wiadomo kosztują bardzo dużo.

Dodaj komentarz